Aktuāli

VASARAS NOMETNE LATVIJAS UN DIASPORAS BĒRNIEM „ROTĀ SAULE, ROTĀ BITE”

Jau piekto gadu Gulbenes novada Rankas pamatskolā no 28.07.- 4.08.2019. norisināsies vasaras nometne Latvijas un diasporas bērniem. Nometnes ietvaros plānotās aktivitātes vērstas uz latviešu valodas, kultūras un vēstures apguvi. Visas nometnes aktivitātes norisināsies latviešu valodā, bet papildus tam katru dienu norisināsies atsevišķas radošas nodarbības (rotaļas, spēles) latviešu valodas apguvei.

Iepazīsimies  ar Latviešu godiem – krustabām un kāzām. Dalībnieki iepazīs Saules gadu, tā ritējumu. Būs tikšanās pirtnieci un farmaceiti A.Gailīti, bitenieku V.Černoglazovu, koktēlnieku “Beverīnas labirinti” radītāju. Tiks radīti lietišķās mākslas darinājumi- rokassprādzes, sviesta nazīši, piespraudes, maskas. Būs Danču vakars kopā ar Druvienas Dzīvesziņas nometnes dalībniekiem.

Tiks organizēta nakts trasīte, sportiskas aktivitātes, cepta medus kūka un maizītes.  Būs iespēja PET atkritumiem dot jaunu dzīvi, iepazīties ar atkritumu savākšanu un pārstrādi ZAAO Daibes poligonā. Pastaigā nometnes dalībnieki dosies pa Baskāju taku Valmieras pusē.

Gaidām dalībniekus!!!

 

Vasaras nometne Latvijas un diasporas bērniem “Stūru stūriem tēvu zeme”

Projekts „Vasaras nometne Latvijas un diasporas bērniem „Stūru stūriem tēvu zeme!” tiks īstenots Gulbenes novada Rankas pagastā laika periodā no 2017.gada 1.jūnija līdz 30.augustam. Projekta ietvaros no 2017.gada 31.jūlija līdz 7.augustam norisināsies 8 dienu gara vasaras nometne Latvijas un latviešu diasporas bērniem vecumā no 7 līdz 16 gadiem.

Nometne norisināsies Gulbenes novada Rankas pamatskolā, nometnes ilgums – 8 dienas. Nometnes ietvaros plānotās aktivitātes vērstas uz latviešu valodas, kultūras un vēstures apguvi. Visas nometnes aktivitātes norisināsies latviešu valodā, bet papildus tam katru dienu norisināsies atsevišķas radošas nodarbības (rotaļas, spēles) valodas apguvei. Lai izzinātu Latvijas 4 kultūrvēsturiskos novadus, nometnes laikā ieplānota ekskursija uz šokolādes darbnīcu, netradicionālo lauksaimniecības dzīvnieku audzētavu (Vidzeme); uz senlaiku mūzikas instrumentu muzeju- darbnīcu Gaigalavā, podnieka darbnīcu Rēzeknē (Latgale); Likteņdārzu, Amatu centru „Mazā kāpa”, Radošo māju Koknesē(Zemgale).

Iepazīstoties ar 4 kultūrvēsturiskajiem novadiem tiks izmantoti video ieraksti, bukleti, informācija internetā. Latviešu kultūras apguvei nometnes laikā plānots iepazīstināt ar dažām amatu prasmēm (māls, dzija); dziesmām, dejām, rotaļām; mutvārdu folkloru.

Rankā jau otro gadu pēc kārtas tiksies Latvijā un ārvalstīs dzīvojošie latviešu bērni

1

Biedrība „Esi aktīvs!” jau otro gadu ir ieguvusi finansējumu vasaras nometnes organizēšanai Latvijas un diasporas bērniem. Projekta pieteikums tika iesniegts Sabiedrības integrācijas fondā Latvijas valsts budžeta finansētās programmas „Ārpusskolas pasākumu programma. Vasaras nometnes Latvijas un diasporas bērniem” konkursa ietvaros. Biedrība projektu īstenos sadarbībā ar Gulbenes novada domi, Rankas pamatskolu un Northemptonas Latviešu nedēļas nogales papildskolu „Sprīdītis”.

2015.gadā īstenotajā projektā „Vasaras nometne Latvijas un diasporas bērniem „Saule meta zelta loku”” ietvaros norisinājās 10 dienu gara vasaras nometne Latvijā un ārvalstīs dzīvojošajiem latviešu bērniem. Kopumā tika uzņemti 30 bērni, no kuriem 17 bija ārvalstīs dzīvojošie bērni no 7 dažādām valstīm – Spānijas, Īrijas, Igaunijas, Maltas, Anglijas, Beļģijas un Vācijas. Nometnes laikā dalībnieki izzināja saulgriežu svinēšanas tradīcijas Latvijā, apgūstot latviešu tautas dejas un dziesmas, kā arī devās ekskursijās gan pa Vidzemes reģionu, gan uz Latvijas galvaspilsētu Rīgu. Aktivitāšu īstenošanas rezultātā tika attīstīta un veicināta bērnu interese par dabas un kultūras mantojumu, kā arī sekmēta Latvijas vēstures un valodas apguve.

Šogad atbalstītais projekts „Vasaras nometne Latvijas un diasporas bērniem „Riti, riti kamolīti”” tiks īstenots laika periodā no 2016.gada 1.jūnija līdz 30.augustam. Tā ietvaros no 1.augusta līdz 7.augustam norisināsies 7 dienu gara vasaras nometne 15 Latvijas un 15 diasporas bērniem no Spānijas, Īrijas, Igaunijas, Maltas, Anglijas un Austrālijas.

Lai izzinātu Latvijas vēstures posmus, nometnes „Riti, riti kamolīti” laikā ar maģiskā kamola palīdzību nometnes dalībnieki apstāsies dažās Latvijas vēstures pieturvietās. Nometnes laikā plānota seno amata prasmju apgūšana, latviešu tautas deju, dziesmu un rotaļu apgūšana, ekskursijas pa Vidzemes reģionu (Cēsu pils, Āraišu ezerpils, zinātnes centrs „Z(in)oo”, Druvienas Vecā skola – muzejs), brauciens un aktivitātēs Gulbenes – Alūksnes bānītī, kā arī tiks apmeklēti Gulbenes novada svētki “Gadsimtu krāsās Jaungulbene” u.c. aktivitātes.

Projekta izmaksas 100 % apmērā tiks segtas no valsts budžeta līdzekļiem.

 

 RANKAS PAMATSKOLĀ PROGRAMMA ĀRPUS LATVIJAS DZĪVOJOŠIEM BĒRNIEM

Lasīt šeit… Neformālā tālmācība Rankas pamatskolā

 

IMG

TIKŠANĀS RANKAS PAMATSKOLĀ

2015.gada 8. aprīlī, PBLA Izglītības padomes izpilddirektore Anta Spunde, Latviešu valodas aģentūras direktora vietniece Dace Dalbiņa un galvenā metodiķe Vineta Vaivade devās uz Ranku, lai klātienē pārrunātu izaicinājumus un vajadzības, kas radušās izglītojot diasporas bērnus tālmācībā. Kopš 2015. gada janvāra Rankas pamatskola, atsaucoties Northemptonas (Lielbritānija) nedēļas nogales skolas „Sprīdītis” aicinājumam, sāka mācīt ārpus Latvijas dzīvojošos latviešu bērnus ar programmas skype palīdzību Lasīt tālāk…

No kreisās-skolotāja Aija Krēsliņa , fonā palma, kuru skolai pārraudzībā atstāja toreizējais skolas direktors Ernests Vilks pirms došanās trimdā 1944. gadā. Palma zaļo un plaukst vēl šodien, pirms dažiem gadiem Vilka kunga meita Irita, skolā viesojoties, vienu palmas zariņu aizveda sev līdzi uz mājām kā dārgu piemiņu.

No kreisās-skolotāja Aija Krēsliņa , fonā palma, kuru skolai pārraudzībā atstāja toreizējais skolas direktors Ernests Vilks pirms došanās trimdā 1944. gadā. Palma zaļo un plaukst vēl šodien, pirms dažiem gadiem Vilka kunga meita Irita, skolā viesojoties, vienu palmas zariņu aizveda sev līdzi uz mājām kā dārgu piemiņu.

.