ar saviem audzēkņiem

Mēs lepojamies ar Justīni Aldersoni

6.aprīlī Rankas pamatskolas 5.klases skolniece Justīne Aldersone piedalījās populārajā televīzijas “ Gudrs, vēl gudrāks” pusfināla ierakstā Rīgā Latvijas televīzijā. Justīni pavadīja klases audzinātāja Inguna Bleive.

Justīnei piedalīties šajā televīzijas spēlē bija jau sen izsapņots sapnis. Kad viņa ieraudzīja televīzijā šo iespēju, viņa tūlīt aizpildīja anketu. Uz šo spēli no visas Latvijas esot pieteikušies 250 piektklasnieki no visas republikas, bet atlasīja 36 labākos dalībniekus. Pirmais gandarījums gan Justīnei, gan viņas ģimenei un klases audzinātājai bija, ka šo 36 labāko piektklasnieku vidū bija arī Rankas pamatskolas skolniece Justīne Aldersone.

Mēs varam lepoties, ka pusfinālā Justīne piedalījās visās trijās kārtās. Pirmajā kārtā viņa atbildēja pareizi uz visiem desmit jautājumiem. Tas gan Justīnei, gan viņas līdzjutējiem bija liels prieks un pārsteigums.  Tad viņa ar labiem rezultātiem turpināja spēli otrajā kārtā. Un vislielāko prieku un gandarījumu guva gan pati Justīne, gan viņas līdzjutēji, ka iekļuva trešajā kārtā un varēja būt labākā starp četriem trešās kārtas labākajiem piektklasniekiem.

Līdz finālam Justīnei pietrūka tikai viens solis. Vērtējumā starp četriem trešās kārtas dalībniekiem palika trešā.

Pati Justīne bija gandarīta par saviem sasniegumiem. Priecājās arī viņas klases audzinātāja Inguna Bleive, priecājās līdz atbraukušie līdzjutēji ar saviem veidotajiem plakātiem, lai atbalstītu Justīni spēlē un priecājās arī līdz atbraukusī viņas ģimene – mamma un Justīnes brālis. Justīne pēc spēles pati teica, ka viņa labprāt piedalītos vēl šajā spēlē un viņas turpmākais mērķis ir iekļūt finālā.

Tagad tikai Justīnei atliek novēlēt-  bagātināt savas zināšanas, lai veiktos nākošajās spēlēs citu gadu un  piepildītu savu mērķi!

Inguna Bleive – 5.klases audzinātāja

Mēs lepojamies 9.klases audzēkni Niku Vilcānu

Rankas pamatskolas 9.klasē mācās Niks Vilcāns. Puisim raksturīga aktīva dzīves pozīcija un liels pozitīvisms. Niks vēlas piedalīties katrā skolas pasākumā, to dara un ir gandarīts par panākumiem. Šajā mācību semestrī esmu viņu vērojusi ,,Valodu un mākslu” metodiskās komisijas rīkotajos pasākumos- Valentīna dienas konkursā ,,Ar mīlestību par mīlestību” un anekdošu šovā ,,Smieties ir veselīgi”, kas pašlaik norit joku nedēļas ietvaros. Neatkarīgi no tā, kas jādara (jātēlo epizode un jārunā angliski vai jāstāsta anekdotes ), Niks prot iedzīvoties situācijā, koncentrēties un no sevis atdot konkrētajā situācijā nepieciešamo.

20160211_143326 20160211_144350

                    Maksimālu atdevi no Nika sagaidījām arī šī gada mācību priekšmetu olimpiādēs novadā. Pateicoties ķīmijas un bioloģijas skolotājas Ineses Dārziņas ieguldītajam lielajam darbam un Nika spējai sakoncentrēties, lai skolotājas sniegto ņemtu pretī, sekoja panākumi Gulbenes novada bioloģijas un ķīmijas olimpiādēs. Bioloģijas olimpiādē Nikam bija 2.vieta- labākais rezultāts (1.vietu nepiešķīra) Gulbenes novadā starp 9.klašu skolēniem. Ķīmijas olimpiādē Nika rezultāts atbilda 1.vietas prasībām, viņš tika uzaicināts uz republikas olimpiādi Rīgā. Turp Niks devās uz veselām 3 dienām. Olimpiāde notika 2.kārtās. Pirmajā kārtā piedalījās 70 no visas Latvijas uzaicinātie devītklasnieki- novadu olimpiāžu dalībnieki. Otrajā kārtā palika tikai 25. Nikam 1.kārtā bija jāveic 5 uzdevumi. Lai arī Niks 2.kārtā neiekļuva, šī olimpiāde viņam bija pieredze- kā tas ir sacensties ar gudrākajiem skolēniem no visas valsts. Labi rezultāti- 1.,2.vietas- olimpiādēs ir arī pakāpiens pa karjeras kāpnēm. Ja skolēns novada mācību priekšmeta olimpiādē iegūst godalgotu vietu, viņam ir tiesības bez konkursa iestāties ģimnāzijā, šis likums piemērots arī valsts mērogā.

Paldies Nikam par to, ka skolotāji un klasesbiedri nekad netiek aizmirsti svētkos. Svētkus (veselus tematiskus pasākumus  ar klasesbiedru ielūgšanu savās mājās) Niks rīkojis ne reizi vien.

Paldies Nika mammai par tik laba dēla izaudzināšanu!