PASĀKUMI

BITĪT’ LIELA, BITĪT’ MAZA…

14.martā Rankas pamatskolā notika Vidzemes augstienes folkloras kopu sarīkojums- skate. Skatē piedalījās 5 folkloras kopas. Rankas „Dzīpariņi” ieguva I pakāpes diplomu.

Notika arī tradicionālo deju  „Vedam danci 2019”, tradicionālās dziedāšanas „Dziesmu dziedu, kāda bija” un tradicionālās muzicēšanas konkursa „Klaberjakte” pusfināls.

Mēs piedalījāmies muzicēšanas un dejošanas konkursos. Keita Andželika  Ziemele un Gustavs Aldersons muzicēja duetā ar flautām, Agrita Kerija Medejse spēlēja kokli. Agrita tika izvirzīta uz finālu Rīgā 27. aprīlī.

Tradicionālās dejās mēs piedalījāmies 2 kategorijās.  Meiteņu dejās,  tās dejoja Elizabete Dzenīte, Daniela Dūrīte, Ance Pogule un Kerija Ekerte. Pāru un rotaļdejas izdejoja visi pārējie folkloras kopas dalībnieki, kuri arī izcīnīja godpilno uzdevumu pārstāvēt folkloras kopu Rīgā finālā.

Tagad cītīgi gatavosimies finālam un PEPT, kurš notiks 18.,19. maijā Iecavā.

Paldies maniem „Dzīpariņiem”, vecākiem, atbalstītājiem un skolas kolektīvam par ieguldīto darbu pasākuma sagatavošanā.

Rankas pamatskolas folkloras kopas „Dzīpariņi” vadītāja Aelita Medejse

SNIEGBALTĪTES SKOLA

Šodien, 21.februārī, sākumskolas skolēni apmeklēja Valmieras Drāmas teātra izrādi “Sniegbaltītes skola” un lēja sveces Valmieras muzeja ndarbībā. Tas viss notika ar iniciatīvas “Latvijas skolas soma” atbalstu.

ĒNU DIENA

Š.g. 13.februārī Rankas pamatskolas 9.klases četri skolēni (Kristers Losevs, Agrita Vasiļjeva, Luīze Šmoteka, Ivanda Stībele). Mums bija iespēja piedalīties Ēnu dienā pasta nodaļā, kur mums bija ļāva iepazīt pasta darbu.

KONCERTZĀLĒ “CĒSIS”

31.janvārī ar iniciatīvas “Latvijas Skolas soma” atbalstu, Rankas pamatskolas 5.-9.klašu skolēni apmeklēja muzikālu uzvedumu “Vilkam tāda dvēselīt'” Vidzemes koncertzālē Cēsīs.

ZIEMASSVĒTKI RANKAS PAMATSKOLĀ

20.decembrī Rankas pamatskolā svinējām Ziemassvētkus. Skolēni vecākus un pasākuma viesus priecēja Ziemassvētku uzvedumu un sagatavotajiem priekšnesumiem. Tika godināti arī skolēni, kas uz liecības saņēmuši vērtējumus, kas augstāki par 6 ballēm. Labākās klases godu saņēma 3.klase un 5.klase – tagad jācenšas šo titulu saglabāt arī turpmāk. Tā kā skolā norisinājās eglīšu gatavošanas maratons, tad tika teikts paldies arī tām ģimenēm, kas iesaistījās telpisko eglīšu gatavošanā. Pasākumu noslēdza rotaļas un dejas.

VAIRĀK FOTO ŠEIT:

Lai visiem jauki Ziemassvētki un panākumiem bagāts Jaunais gads!

 

6.-9.KLAŠU EKSKURSIJA

27. novembrī 6.-9.klašu skolēni ar iniciatīvas “Skolas soma” atbalstu apmeklēja interaktīvo izstādi “Dzelzceļš un tvaiks” un Gulbenes – Alūksnes bānīti. Bija iespēja uzzināt par dzelzceļa vēsturi un attīstību laika gaitā, kā arī izmēģināt dažādus interaktīvus izzinošus līdzekļus un spēles par dzelzceļu un ar to saistītajiem procesiem. Pēc tam iepazināmies ar Ferdinandu un izvizinājāmies ar drezīni. Izglītojoši, interesanti un jautri pavadīts laiks.

VAIRĀK FOTO ŠEIT:

 

LATVIEŠU VALODAS KONKURSS GULBENĒ

      Latviešu valodas konkurss, kas 26.novembrī notika Gulbenē,  turpināja Latvijas simtgadei veltītos pasākumus. Tas organizēts, lai pieminētu savu dzimto valodu, izprastu, cik tā bagāta, katram mīlama un svēta. Konkursā piedalījās 5.klases skolnieces Ance Pogule un Agnita Braše, 6.klases skolniece Kerija Ekerte. Meitenes konkursam iedrošināja un uz to pavadīja skolotāja Anda Jansone. Agnita, Ance un Kerija braši turējās vairāk nekā 10 dažādos uzdevumos. Atpazina svešvārdus, sinonīmus, rakstīja vēstules, zīmēja, līmēja, spēlēja klusos telefonus, piedalījās stafetēs. Meitenes visus sevi un savas zināšanas parādīja no labākās puses. Patīkami pārsteidza, ka fiziskās aktivitātes konkursā vadīja mūsu skolas 2012.gada absolvents Valters Svetlovs. Paldies meitenēm un viņu vecākiem par atbalstu, gatavojoties pasākumam. A.Jansone

 

SVINAM LATVIJAS DZIMŠANAS DIENU…

Šodien, 16.novembrī, skolā notika svinīgs pasākums par godu Latvijas simtgadei. Pēc svētku koncerta aizdedzām skolas pagalmā svecītes un mielojāmies ar svētku kliņģeri. DAUDZ LAIMES, LATVIJA!!!  

PASĀKUMA FOTO ŠEIT

 

1. – 4.KLASE DRUVIENĀ

14.novembrī ar iniciatīvas „Skolas soma” atbalstu devāmies uz Druvienas Latviskās dzīvesziņas centru. Katrs varēja iejusties maiznieka lomā, jo visi kopā iejaucām mīklu pīrāgiem, kurus vēlāk arī uzcepām. Kamēr mīkla rūga, piedalījāmies nodarbībās mazajā zinātniskajā centrā. Iepazinām graudus, labības, grauda ceļu līdz maizei, veicām eksperimentu „Kā graudi dejo”. Varējām spēlēt dažādas galda un grīdas spēles. Iepazinām interesantus mūzikas instrumentus, piemēram, trubofonu. Noslēgumā ēdām pašu gatavotās ābolbulciņas un magoņmaizītes.

VAIRĀK FOTO ŠEIT:

 

PATRIOTISKĀS NEDĒĻAS IETVAROS…

Šodien, 13.novembrī, 5.un 6.klases kolektīvi apmeklēja Aināra Sila un SIA “SILS & SILI” izstādi “Apbalvojumi, atšķirības un amata zīmes” Jaunpiebalgā. Guvām priekšstatu, kā tiek gatavoti Valsts apbalvojumi, apskatījām medaļas un atšķirības zīmes, kā arī uzzinājām kādas īpašības ir nepieciešamas metālkalējam un kā šādu arodu var apgūt.

 

TECI, TECI, VALODIŅA!

9.novembrī Rankā notika Vidzemes augstienes novada stāstnieku konkurss “Teci, teci, valodiņa”, kurš ir iekļauts nemateriāla mantojuma apgūšanas un pārmantošanas programmā „Pulkā eimu, pulkā teku”. Konkursā piedalījās 18 stāstnieki no Rankas pamatskolas, A.Eglīša Ļaudonas vidusskolas, Cesvaines vidusskolas un Lubānas vidusskolas. Vērtētāji bija ļoti stingri, jo svarīgi bija izvēlēties labākos stāstniekus, kuri 1. decembrī stāstīs savas pasakas, atgadījumus no dzīves un anekdoti Rīgā lielajā finālā. Konkursu vērtēja Lauma Makare – Rankas kultūras nama vadītāja,  Anda Ješkina – Rankas bibliotēkas vadītāja un Ieva Dūrīte – Jaunpiebalgas kultūras nama darba organizatore. Uz Rīgu Vidzemes augstienes novadu pārstāvēt brauks “Lielie stāstnieki’’ Undīne Holujova, Emīlija Dreimane no  Ļaudonas, Jānis Kurpnieks, Terēze Turka  no Cesvaines un Niklāvs Tomiņš no Lubānas. Visiem dalībniekiem  tika gardā “Ķelmēnu” maize, par ko liels paldies zemnieku saimniecībai “ĶELMĒNI”. Pēc konkursa dalībnieki devās uz “Vecpāpaniem” pie ābolu čipsu ražotāja Māra Brenča, lai uzzinātu, kā tad ražo šo gardumu.

Vidzemes augstienes novada folkloras kopu koordinatore Aelita Medejse

RANKAS PAMATSKOLAS LĀČPLĒSIS

Šodien, 8.novembrī, skolā norisinājās Lāčplēša dienai veltīts pasākums, ko organizēja skolas pašpārvaldes meitenes. Pasākums bija sacensības visiem skolas zēniem pa klašu kolektīviem ar mērķi noskaidrot stiprākos, atjautīgākos, veiklākos. Puiši ar aizrautību veica sagatavotos uzdevumus. Meitenes juta līdzi saviem klases zēniem un bija sagatavojušas arī pārsteigumus. Šogas skolas Lāčplēšu titulus ieguva 1.klases zēni sākumskolas grupā un 7.klases zēni pamatskolas klašu grupā.

VAIRĀK FOTO ŠEIT:

MĀRTIŅDIENA

Maskotā gājienā uz Pii “Ābelite” 8. novembrī devās folkloras kopa “Dzīpariņi”.

FOLKLORAS FESTIVĀLĀ

1. novembrī folkloras kopa “Dzīpariņi” piedalījās folkloras  festivālā “Aijā, bērni,rītā svētki! Šodien cepsim baltu maizi” Sveķu internātpamatskolā. Bijām gan viesi ar savu programmu, gan rotaļu un danču spēlētāji.

VAIRĀK FOTO ŠEIT:

 

SPORTOJAM

31.oktobrī skolā viesojās fizioterapeiti, kas skolēniem mācīja pareizi vingrot, lai būtu pareiza stāja un veselīgs dzīvesveids. Aktivitātēs piedalījās visi skolas skolēni.

EKSKURSIJA

19.oktobrī 1. – 4.klašu skolēni devās mācību ekskursijā uz Rīgu. Vispirms apmeklējām Latvijas leļļu teātra izrādi ” Koko un Riko”. Ar iniciatīvas „Skolas soma” atbalstu devāmies uz Rīgas vēstures un kuģniecības muzeju, kur piedalījāmies nodarbībā “Naudas ceļi Rīgā cauri gadsimtiem”. Tālāk devāmies uz Kara muzeju, kurā piedalījāmies izglītojošajā nodarbībā ” Kā kļūt par karavīru”.

LABO DARBU NEDĒĻA

No 15.līdz 21.oktobrim Latvijā jau desmito gadu tika organizēta “Labo darbu nedēļa”. Arī mūsu skolas 8. un 9.klases skolēni veica labo darbu – sakopa Rankas pagasta skvēru.

MĀCĪBU EKSKURSIJA

Šodien, 19. oktobrī,  ar Latvijas “Skolas somas” atbalstu 5., 6. un 7.klases skolēni devās mācību ekskursijā. Uzzinājām Ķeguma HES kā tad īsti rodas elektrība un pēc tam izklaides parkā “Avārijas brigāde” sastapām dažādus dinozaurus, iepazinām latviešu multfilmu varoņus, izstaigājām pasaku taku un arī jautri pavadījām laiku. 🤩

EKSKURSIJAS FOTO ŠEIT

 

NETRADICIONĀLAS DEJAS…

Šodien, 18.oktobrī, mūsu skolas dejotāji tika uzaicināti piedalīties džeza deju nodarbībā Rankas kultūras namā.

VAIRĀK FOTO ŠEIT:

9.KLASES MĀCĪBU EKSKURSIJA

Š.g.16.oktobrī 9.klases skolēni un audzinātāja devās mācību ekskursijā “Skolas somas” ietvaros.
 
Pirmais pieturas punkts bija “ Rīgas Motormuzejs”, kur gida pavadībā tika iepazīta seno spēkratu vēsture.
 
Otrais pieturas punkts bija “Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs”. Te gida pavadībā tika uzzināta medicīnas vēsture no senajiem laikiem līdz mūsdienām.
 
Pēc tam Rīgas parkā tika izbaudīts arī rudens, jo bija jāgaida hokeja spēle “ Arēnā Rīga”.
 
     Mājās nokļuvām vēlu, bet jaunu iespaidu pārņemti.
 

VAIRĀK FOTO ŠEIT:

KARJERAS DIENA GULBENĒ 1.-6.KL.

10.oktobrī karjeras pasākumi Gulbenē notika arī novada 1.-6.klašu skolēniem. Skolēnu komandas sacentās dažādās ar karjeru saistītās sportiskās aktivitātēs. Gandarījums no jautri un lietderīgi pavadīta laika un garšīgā kliņģera tika visiem dalībniekiem.

VAIRĀK FOTO ŠEIT

KARJERAS DIENA GULBENĒ – 7.-9.KL.

9.oktobrī 7., 8. un 9.klases skolēni apmeklēja karjeras dienas pasākumu Gulbenē. Bija iespēja iepazīties ar dažādu izglītības iestāžu piedāvājumu 9.uz 12.klases absolventiem kā arī tikšanās ar Raselu un Sabīni Berezinu.

SKOLOTĀJU DIENA

4.oktobrī skolā svinējām Skolotāju dienu. Paldies skolas skolēnu pašvaldības komandai, kas rūpējās, lai svētki izdotos.

RUDENS TIRDZIŅŠ

24.septembrī Rankas pamatskolā notika rudens tirdziņš.

OLIMPISKĀ DIENA

Šodien Latvijā Olimpiskā diena – sporto visi, arī Rankas pamatskolas skolēni. Viena daļa skolēnu piedalās novada organizētajā krosā Lejasciemā, bet atlikušie vingro skolā.

RUDENS KROSS

Šodien, 18. septembrī, visi aktīvi sportojam. Mežā skrienam rudens krosu. Piedalījās gandrīz visi skolas skolēni un sporta skolotājs solīja labas atzīmes. Kopā ar mums bija arī ciemiņi no Tizas skolas.

LAIMĪGĀ KOKU STĀDĪŠANAS DIENA

Š.g.15.septembrī Rankas pagasta jaunajā  parkā tika organizēta Laimīgā koku stādīšanas diena. Tajā piedalījās arī mūsu skolas pašpārvalde un 8.klases skolēni. Liels gandarījums par paveikto darbu, jo tas priecēs ne tikai mūsu pagasta iedzīvotājus, bet arī viesus.

VAIRĀK FOTO ŠEIT:

  Skolotāja Tatjana Vovere

JAUNĀ MĀCĪBU GADA SĀKUMS RANKAS PAMATSKOLĀ.

Tāpat kā visur Latvijā, arī Rankas pamatskolā šodien svinējām pirmo skolas dienu. Šajā mācību gadā lielas pārmaiņas – esam pārvākušies uz jaunām, gaišām, siltām un plašām telpām Rankas centrā. Šodien skolas saimē ievedām jaunos pirmklasniekus un teicām lielu paldies visiem, kas palīdzēja pārcelšanās darbos. Lai visiem aktīvs, panākumiem bāgāts un jaunām zināšanām pārpilns jaunais mācību gads!!!

PIRMĀS SKOLAS DIENAS FOTO