PASĀKUMI

Programmas apraksts

 

JAU 12.02…….NENOKAVĒ….

RANKAS PAMATSKOLAS STĀSTNIEKI JUSTĪNE UN ARTŪRS IZCĪNA LIELO STĀSTNIEKU TITULUS TECI, TECI, VALODIŅA FINĀLĀ.

Šī gada oktobrī un novembrī Latviju pierunāja lieli un mazi stāstnieki, iesūtot savus konkursa darbus videoformātā XXIV stāstnieku konkursa Teci, teci, valodiņa pusfinālam. Pusfinālā piedalījās apmēram 300 dalībnieku, kuri interesējas par tautas mutvārdu daiļradi un paši vēlas būt aktīvi stāstītāji dažādās ikdienas un svētku situācijās.

Starp viņiem arī godpilni startēja Rankas pamatskolas folkloras kopas “Dzīpariņi” un teātra pulciņa dalībnieki Artūrs Lapiņš  (6.klase) un Justīne Aldersone (9.klase), kuri ar žūrijas lēmumu tika izvirzīti konkursa finālam, lai visi 91 šīgada stiprākie stāstnieki sacenstos par Stāstnieku tituliem.

Artūrs un Justīne  5. decembrī konkursa  attālinātajā finālā tika pie godpilnā Lielā stāstnieka titula, virtuālā diploma un žūrijas ieteikumu saraksta, stāstniecības pilnveidošanai.

Skolēnus sagatavoja skolotāja, teātra pulciņa vadītāja –  Linda Kukare Aldersone

 

KONKURSS “BEBR[a]S”

No 9.11. līdz 24.11. norisinājās starptautiskais loģiskās  un algoritmiskās domāšanas konkurss Bebr[a]s 5.-12.klašu skolēniem. Arī šajā mācību gadā Rankas pamatskolas skolēni piedalījās šajā konkursā un parādīja savas prasmes un aso pŗātu. Šogad skolu pārstāvēja 27 5.-9.kl. skolēni skolotāja Bruno Freimaņa vadībā. Skolas mērogā labākos rezultātus uzrādīja Gustavs Aldersons, Lelde Veidemane, Kerija Ekerte un Agrita Kerija Medejse.

KARJERAS NEDĒĻA RANKAS PAMATSKOLĀ “KLAU! SADZIRDI UN LIEC AIZ AUSS”

Šogad karjeras nedēļa notika neierasti atšķirībā no iepriekšējiem mācību gadiem. Vecāko klašu skolēni karjeras nedēļas aktivitātēs piedalījās attālināti.

Aktivitātes tika piedāvātas gan vecāko klašu skolēniem, gan arī viņu vecākiem. Tās bija interaktīvas diskusijas tiešraidē VIAA Facebook kontā “Tavai karjerai”. Vecāki diskusijas laikā meklēja atbildes uz jautājumiem par sabiedrības izpratni karjeras atbalsta sniegšanā bērniem un jauniešiem, par paaudžu atšķirībām un problēmsituācijām ikdienā, kad vecāki nezina, kur meklēt un kā sniegt atbalstu saviem bērniem karjeras lēmumu pieņemšanā. 9.klašu skolēni diskusijas laikā meklēja atbildes uz jautājumiem par to, kur vislabāk meklēt atbalstu, kas palīdz un kas traucē nozīmīgu karjeras lēmumu pieņemšanu.Notika video pieslēgšanās 3 dažādiem uzņēmumiem Latvijā, kur vairāku profesiju pārstāvji iepazīstināja ar savu ikdienu.

9.klasei pašlaik ir nozīmīgākais laiks plānot savu karjeru, kur mācīties un par ko vēlas kļūt. Tāpēc tika organizēta 9.klases klases audzināšanas stundas tiešsaiste Zoom platformā kopā ar klases audzinātāju. Varēja diskutēt par dažādiem ar karjeru saistītiem jautājumiem, uzzināt svarīgas mājas lapas, kuros var veikt sevis izzināšanas testus un meklēt informāciju par izglītības iestādēm .

Arī 7.-8.klašu skolēni piedalījās audzināšanas stundās tiešsaistē kopā ar saviem klases audzinātājiem, kurā iepazina profesiju veidus un to pieprasījumu darba tirgū, kā arī diskutēja par nākotnes profesijām.

1.-6.klašu skolēni veica projektu “Profesija manā dzimtā”. Klasēs kopā ar klases audzinātājiem katrs prezentēja savu darbu un veidoja klases izstādītes vai kolāžas.

Gan jaunāko klašu skolēni, gan arī vecāko klašu skolēni un vecāki daudz uzzināja par karjeru, profesijām un nākotnes iespējām. Īpaši 9.klases skolēniem tagad laiks ir pārdomām – vai pareizi izvēlēsies skolu, kur turpinās mācīties, vai izvēlētā nākotnes profesija būs saistoša un patīkama katram no viņiem.

 

KONKURSA NOLIKUMS

TIKŠANĀS AR ROBEŽSARGIEM

Šodien, 7.oktobrī, Ogres tehnikumā viesojās robežsargi ar suņiem. Arī mūsu skolas 7.-9.klases skolēni tika uzaicināti uz tikšanos. Uzzinājām par robežsargu ikdienu un suņu nozīmi robežsardzē. Bija iespēja iepazīties arī ar dažiem četrkājainajiem draugiem tuvāk, uzzināt par suņu audzināšanu un apmācību, kā arī vērot suņus darbībā.

VISLATVIJAS OLIMPISKĀ DIENA

Šodien, 18.septembrī, vingrojam kopā ar visiem aktīvajiem visā Latvijā.  Daļa skolēnu piedalījās Olimpiskās dienas krosā Lejasciemā, bet skolā palikušie kolektīvi izkustējās skolas parlamenta meiteņu vadībā.

RUDENS KROSS

11.septembrī sportojam…. Gatavojoties Olimpiskajai dienai mežā pie kapiem notiek rudens kross. Piedalās visi skolas skolēni. Distances pieveiktas godam.

VAIRĀK FOTO ŠEIT…

 

MĀCĪBU GADA IESKAŅA RANKAS PAMATSKOLĀ

Šogad 1.septembris atnāca nedaudz netradicionāli, jo visi tikāmies skolas pagalmā. Ievadījām skolas gaitās desmit pirmklasniekus un atskatījāmies uz pagājušā mācību gada sasniegumiem un sveicām skolēnus un pedagogus. Ar IZM atzinības rakstiem par nozīmīgu darba ieguldījumu izglītības jomā tika sveiktas direktore Laima Braše un Anda Jansone.

 

STĀMERIENAS PILĪ…

29.-30.augustā Stāmerienas pilī notika projekta STĀMERIENAS PILS ROMANTISMA MEISTARKLASES jauniešiem skatuves runas mākslā ar aktrisi Aiju Dzērvi.

 Starp desmit atraktīviem un drosmīgiem  Vidzemes jauniešiem no Gulbenes, Stāmerienas, Stradiem, Smiltenes, Jaunpiebalgas un Cēsīm, kas  iepazinās ar Romantisma kultūrvēsturiskā laika tendencēm un guva ieskatu pasaulslavenajā Džuzepes Tomazi di Lampedūzas romānā GEPARDS, savu meistarību pilnveidoja arī Rankas pamatskolas Teātra pulciņa dalībniece Justīne Aldersone.

Nepilnu 24 stundu laikā tapa ausīm tīkamas vizualizācijas, katrs no dalībniekiem savus lasījumus skatītāju vērtējumam lasīja, pārvietojoties dažādas Stāmerienas pils telpās un vietās, aizraujot skatītāju laika mijiedarbībā.

SKAISTAS TELPAS PAŠU ROKĀM…

Pagājušajā mācību gadā skolēni izvirzīja savas nozīmīgākās vērtības dzīvē un skolotāja Bruno Freimaņa vadībā skolā tapa VĒRTĪBU KOKS.

 

Neilgi pirms mācību gada sākuma skolā norisinājās dienas nometne bērniem “ES SAVAI SKOLAI” skolotājas Inas Treiliņas vadībā. Tapa sienas gleznojums bibliotēkā pēc pašu skolēnu idejām un tika apgleznoti soli un krēsli gaitenī.