PASĀKUMI

MIĶEĻDIENA

Atdzīvojas dabas materiāli…

SPORTO VISI

29.septembrī skolā sporta diena. Spēkos mērojās gan lielie, gan mazie. 1.-4.klašu grupā uzvaru izcīnīja 3.klases kolektīvs, bet 5.-9.klašu jauktajās komandās pirmie bija Rainera komanda. Apsveicam!!!

BRĀĻIEM KOKARIEM 101

28.septembrī Rankas pamatskolas folkloras kopa “Dzīpariņi” piedalījās pasākumā “Brāļiem Kokariem 101” Ozolkalnā.

ZINĪBU DIENA

UN SKOLA VAR SĀKTIES…. VEIKSMĪGU VISIEM JAUNO MĀCĪBU GADU!!!

BALTICA 2022

Rankas pamatskolas folkloras kopa „Dzīpariņi” 8.,9. jūlijā piedalījās starptautiskajā folkloras festivālā „Baltica 2022”.

Piektdien vairāki bērni apmeklēja mutes harmonikas, koklēšanas un stāstīšanas meistarklases. Izspēlējām spēli „Baltikas  ceļvedis”, iekļuvām to dalībnieku vidū, kas saņēma Latvijas Nacionālā kultūras centra balvu. Klausījāmies, ka muzicē citas folkloras kopas. Izgatavojām savu Siguldas spieķīti, Līvānu stikla medaļu. Vakarā neizpalika arī danči Latviešu biedrības namā.

Sestdienas rīts sākās ar vainagu pīšanu koncertam Latvijas Brīvdabas muzejā. Mūsu uzstāšanoa Vidzemes sētā vēroja diezgan daudz cilvēku . Kopā ar „Ramkas rakstīniem” piedalījāmies folkloras kopu randiņā ar Dricānu folkloras kopu „Bolta Vīšņa” no Rēzeknes novada. Pastaigājāmies pa muzeju, redzējām arī lielāko kokli 2m 10cm garumā un pat dzirdējām kā tā skan!

Paldies visiem, kuri mums palīdzēja nokļūt šajos svētkos!

Folkloras kopas vadītāja Aelita Medejse

NOMETNE

No 1.-5. jūlijam Rankas pamatskolā notika nometne „Spēle”  ar Gulbenes pašvaldības līdzfinansējumu. Nometnes dalībnieki bija no folkloras kopām „Dzīpariņi” un „Ramkas rakstīni”, kuri gatavojās starptautiskajam folkoras festivālam „Baltica 2022”.

Katru dienu tika apspēlēts kāds no folkloras žanriem – stāstīšana, muzicēšana, dziedāšana, dejošana, lietišķā māksla. Dalībnieki piedalījās muzicēšanas meistarklasēs Jaunpiebalgā VKP kopprojekta “Jaunie muzikanti” ietvaros. Te tika sagatvots muzikālais repertuārs 13.08. pasākumam „Izvēlies Piebalgu”, kur bērni uzstāsies kopā ar grupu „Rahu The Fool”.

Veiksmīgi sagatavojām savu programmu fokloras festivālam, kurš sākas jau 6. jūlijā.

Liels paldies Kļaviņu ģimenei, kuri materiāli atbalstīja nometni. Un , protams, paldies visiem dalībniekiem, vecākiem, visiem iesaistītajiem darbiniekiem, Ievai par kokļu aizdošanu, Agritai un Justīnei par muzicēšanas nodarbībām, un visbeidzot saimniecēm par gardajām maltītēm.

Folkloras kopu un nometnes vadītāja  Aelita Medejse

PEPT LIEPĀJĀ

21.maijā Liepājā notika 38. bērnu un jauniešu folkloras festivāls „Pulkā eimu, pulkā teku”. Arī Rankas pamatskolas fokloras kopa „Dzīpariņi” pārstāvēja Vidzemes augstienes novadu kopā ar „Piebaldzēniem” un „Driksnēniem”.

Laiks mūs nelutināja, bet jaunajā „Pūt vējiņi” estrādē mēs jutāmies ļoti labi.

Kā vienmēr mums bija  jāparāda  sava novada programma, kurā bija gan muzikanti, gan dejotāji, gan stāstnieki.

Lauma Kļaviņa piedalījās lielajā kopmuzicēšanas koklētāju ansamblī un  spēlēja 2 Kurzemes puses dančus.

Pie VISC diplomiem  tika Rūta Rudzīte, kura piedalījās tradicionālās dziedāšanas  konkursā „Dziesmu dziedu, kāda bija 2022” un ieguva I pakāpes diplomu un titulu – Dižā dziedātāja. Viņu sagatavoja skolotāja Inguna Bleive.

Tradicionālās muzicēšanas konkursā  „Klaberjakte 2022” startēja Jānis Millers- blokflauta, Ilze Ilzīte Rudzīte- kokle, Lauma Kļaviņa – kokle, visi ieguva II pakāpes diplomus. Sagatavoja skolotāja Aelita Medejse un noderīgus padomus deva 2021. gada Zelta muzikante Agrita Kerija Medejse.

Vēl gaidām rezultātus no tradicionālo deju konkursa „Vedam danci 2022”, kurā piedalījāmies ar deju programmu „Dancotprieks”.

Paldies visiem, kuri palīdzēja mums nokļūt Liepājā!

Tagad ceļš uz starptautisko folkloras festivālu „Baltica 2022” jūlijā Rīgā.

 

Rankas pamatskolas folkloras kopas „Dzīpariņi ” vadītāja Aelita Medejse

 

MĀCĪBU EKSKURSIJAS

30.maijā 3.klases skolēni devās mācību ekskursijā. Pastaiga Sietiņiezī bija dziesmām pilna. Ar Latvijas skolas somas atbalstu apmeklējām Maizes māju Liepas pagastā. Gan sportojām, gan cepām pīrādziņus, gan dziedājām un muzicējām. #LatvijasSkolasSoma #Gulbenesnovads

30.maijā 4.-6.klašu skolēni devās mācību ekskursijā. Ar Latvijas skolas somas atbalstu apmeklēja Drabešu Amatu māju un Āraišu ezerpili.

19.maijā,1. un 2.klase ar “Latvijas skolas somas” atbalstu devās sen gaidītā mācību ekskursijā. Apmeklējām Āraišu ezerpili, Salacgrīvas “Brīvais Vilnis” zivju pārstrādi un jautri pavadījām laiku pie jūras.

16.maijā 7 .klase brauca mācību ekskursijā uz izglītojošo un interaktīvo centru ‘’Dzelzceļš un Tvaiks’’, kas atrodas Gulbenes dzelzceļa stacijā. Ekskursijas vadītājs pastāstīja par redzamajiem eksponātiem ,tā pabijām dažādos vēsturiskos laika posmos , matemātikas, inženierzinību prasmes palīdzēja saprast, kā lokomotīvei ātrāk nokļūt depo, izmantojot pēc iespējas mazāk pārmiju, veikt uzdevumus, lai piekrautu vagonu, iepazītu dzelzceļa profesijas, uzzinātu par lokomotīvju attīstību un pasaulē modernāko un ātrāko vilcienu. Varējām izmēģināt un redzēt, kā darbojas dīzeļdzinējs, trīša mehānisms un izbaudīt daudzas citas aizraujošas aktivitātes. #LatvijasSkolasSoma #Gulbenesnovads

ĢIMENES DIENA

🥰Šodien skolā atzīmējām Ģimenes dienu. Beidzot varējām uzaicināt vecākus un pabūt visi kopā. Priecējām vecākus un sevi ar priekšnesumiem, iesaistījām vecākus radošās aktivitātēs un iemācījām viņiem arī kādu deju. Svētkos piedalījās arī ukraiņu ģimenes, iesaistījās mūsu piedāvātajās aktivitātēs un arī mēs varējām baudīt talantīgu ukraiņu meiteņu priekšnesumus.
Paldies visiem, kas atnāca, baudīja un piedalījās. 🙏
❤️❤️❤️Lai mīlestības pilna un saulaina visiem Ģimenes diena!!!❤️❤️❤️
Visi pasākuma foto un video šeit: https://photos.app.goo.gl/xXCT5isn4zeaANTT8

NETRADICIONĀLĀS MODES SKATE – KONKURSS “KOSMOSS. PLANĒTA. VISUMS

Netradicionālās modes skatē – konkursā “Kosmoss. Planēta. Visums” startējām šogad pirmo reizi. 29. aprīlī bijām uzaicināti uz Špoģu mūzikas un mākslas skolu saņemt pateicību par dalību konkursā. Svinīgajā pasākumā sajutāmies tik īpaši un gaidīti, ka smēlāmies idejas, spēku un drosmi nākošajam gadam…

 

…UN ES IEŠU UN IEŠU

Noslēdzies XV Latvijas bērnu un jauniešu teātra festivāls “…un es iešu un iešu”.

Esam ieguvuši SKATĪTĀJU SIMPĀTIJU BALVU. 😘😘😘

Paldies skolotājām un skolēniem, kas radīja šo mūsu vēstījumu pasaulei.

MĀCĀMIES…

14.aprīlī skolotāju kolektīvs apmeklēja Stāku pamatskolu, kur guvām pieredzi par starpdisciplināro stundu organižēšanu. Paldies kolēģiem Stāku pamatskolā!!!

OLIMPISKĀ DIENA GULBENĒ

100 gadi #sportiņā… Arī mēs 22.04. piedalījāmies Gulbenes novada olimpiskās dienas pasākumā Gulbenē. 🤸‍♀️🤸🤸‍♂️ 1.-3.klašu komanda startēja “Drošie un veiklie” sacensībās, pārējie orientējās pilsētā un pildīja dažādus uzdevumus. Noslēgumā kopīga vingrošana Gulbenes stadionā.

JAU GATAVOJAMIES!

FOLKLORAS KOPAS “DZĪPARIŅI” UN “RAMKAS RAKSTĪNI” IESKANDINA METEŅDIENU

PASĀKUMI INICIATĪVAS LATVIJAS SKOLAS SOMA IETVAROS SEMESTRA NOSLĒGUMĀ

1.semestra noslēgumā ar iniciatīvas Latvijas skolas soma atbalstu baudījām izglītojošas koncertlekcijas, ko piedāvāja SIA Framest Music.

1.-6.klases skolēni pētīja kosmosa noslēpumus  vērojot digitālo koncertlekciju“Kosmosa burvis”.
Koncertlekcijā tika izpildītas Latvijā un pasaulē iemīļotas bērnu dziesmas un skaņdarbi, tika piedāvāti ilustratīvi uztverami, kas palīdzēja apgūt jaunās zināšanas par Saules sistēmu, planētu Zeme un dažādiem notikumiem kosmosa telpā. Skolēniem saprotamā valodā un vizuālajā noformējumā izstāstīja, kas ir Saules sistēma, cik atšķirīgas ir tās planētas, kas ir melnie caurumi, meteorīdi un supernovas.
Skolēni ar lielu aizrautību skatījās un klausījās koncertlekciju, patika, ka dziesmu teksts bija redzams uz ekrāna, jo varēja dziedāt līdz. Interesanti likās vizuālie specefekti. Skolēni pēc koncertlekcijas veica dažādus uzdevumus saistībā ar Saules sistēmu un koncertlekcijā uzzināto.
7.-9.klašu skolēni baudīja interaktīvi veidotu muzikālu programmu “Sprādziens mūzikā”. Šī programma ļāva apgūt populārus deju soļus, dziedāt līdzi pasaulslavenām dziesmām.
Skolēni tika iepazīstināti ar mūzikas attīstību no 1920. līdz 2020.gadam: džeza, blūza, svinga, rock and roll, hipiju, disko, 90-to gadu popkultūras un mūsdienu stiliem. Koncertstāstu papildināja īpaši veidoti video materiāli.
Koncertlekciju vadīja dziedātājs Mikus Abaroniņš un multiinstrumentāliste Arta Abaroniņa.
20.un 21. decembrī visi Rankas pamatskolas skolēni ieskandināja Ziemassvētkus savos klašu kolektīvos. Jauku Ziemassvētku noskaņu radīja  koncertlekcija “Ziemassvētku pasaka”
Jānis Moisejs (dziedātājs), Annija Kopštāle (Latvijas nacionālās operas baletdejotāja) aizveda visus līdzi uz Salatēva namiņu, kurā dzirdējām interesantākās Ziemassvētku pasakas no tādiem autoriem kā Hans Kristeans Andersens, Margarita Stāraste, Brāļi Grimmi un Kārlis Skalbe kā arī izdziedājām kopā skaistākās svētku dziesmas.
Paldies par jauko Ziemasvētku noskaņu SIA Framest Music 🥰

PAVADI BRĪVLAIKU INTERESANTI – IEPRIECINI SEVI UN CITUS ĢIMENES LOCEKĻUS.

INSTRUKCIJA:

AKTIVITĀTES:

TAVS AKTIVITĀŠU PLĀNS

MAZIE STĀSTNIEKI BŪS LIELI…

Šogad neierastos un diezgan sarežģītos apstākļos, kad daļa mācījās skolā, bet daļa mācījās attālināti, pirmo reizi sparīgi un atraktīvi Vidzemes augstienes stāstnieku konkursa pusfinālā “TECI, TECI, VALODIŅA” piedalījās Kārlis Aldersons un Ieva Ābele no 2. klases.  Pieredzējušākajam stāstniekam Artūram Lapiņam (7.klase) šoreiz papildus matemātikas un latviešu valodas tiešsaistēm ar stāstīšanu bija jātiek galā diezgan patstāvīgi.

Radošā darbībā katrs lielāks vai mazāks panākumus summējas vienā veselumā, kas veicina personības izaugsmi. Rankas pamatskola var būt gandarīta par to, ka pie mums mācās uzņēmīgi, radoši un drosmīgi stāstnieki, kuri izrāda savu iniciatīvu, domā kopā ar skolotāju stāstāmos stāstus un smejas par sev aktuāliem jokiem.  Žūrijas pārstāve skolotāja Aiva Suntaža uzteica Mazos stāstniekus par ieguldīto darbu un prieku, ko sagādāja vērtējot viņu sniegumu. Katram no dalībniekiem ir milzīgs potenciāls, enerģija un harizma,  kuru jāattīsta un jāpilnveido arī nākotnē.

Paldies atbalstošajai komandai: sk. Aelitai, sk. Mārītei un direktorei Laimai.

Skolotāja Linda Kukare-Aldersone

VALSTS SVĒTKU IESKAŅA

17.novembrī, ievērojot valstī noteiktos epidemioloģiskos ierobežojumus, tika godināti skolas skolotāji un darbinieki Ina Treiliņa, Linda Kukare Aldersone un Jāzeps Dauksts. Viņi saņēma Rankas pagasta pārvaldes pateicības rakstus par ieguldījumu skolēnu sagatavošanā un veiksmīgā dalībā Valsts nozīmes konkursos, un skolas labiekārtošanā un attīstībā. Apsveicam!!!

“MAIZES MĀJĀ”

7.10. 4.un 5.klase ar programmas Latvijas Skolas soma atbalstu brauca mācību ekskursijā uz Priekuļu novada Liepas pagastu. #LatvijasSkolasSoma #Gulbenesnovads
Ekskursijas diena bija izvēlēta īpaša, jo tā bija saulaina, diezgan silta un daba koši iekrāsojusies rudens krāsās. Šis bija īstais “zelta rudens”.
Vispirms mēs apmeklējām Liepas pagastā dabas objektu “Lielā ellīte” un tad devāmies uz “Maizes māju”.
Mūs tur sagaidīja īsta latvju saimniece, kura mācīja kā gatavot un cept pīrādziņus. Devāmies arī apskatīt lauku mājā īstu maizes krāsni, kur jau bija izcepušies mūsu pirmie gatavotie pīrādziņi.
Dienu pavadījām interesanti, jo kopā ar saimnieci spēlējām spēles, minējām mīklas, dziedājām latviešu tautasdziesmas ar pašu spēlēto skanošo instrumentu pavadījumu un klausījāmies, kā no grauda top maizīte un kā agrāk zemi apstrādāja un izaudzēja graudus.
Visbeidzot mēs arī sēdāmies pie saimes galda klētī un dzērām tēju un baudījām paši savus gatavotos siltos pīrādziņus.

SKOLOTĀJU DIENA

Šogad, kā sveicienu Skolotājiem skolotāju dienā un rudenim, skolēni veidoja mandalas no dabas materiāliem skolas pagalmā.

RUDENS VELTES

23.septembrī 6.un 7.klase devās pārgājienā ‘’Rudens veltes’’. Dzestrais , taču saulītes apspīdētais rīts sagaidīja ar neparedzamām situācijām, kuras kopīgiem spēkiem vajadzēja atrisināt . Dzirdējām nostāstus par dīvainiem kokiem un mājas spokiem. Uzdevumu izpilde  aizveda uz tuvējo z/s ‘’ Upesbirzuļi ’’,kur laipni sagaidīja tās saimnieki , pastāstīja un parādīja saimniecību.

SVĒTKI ESAM MĒS…

Rankas pamatskolas folkloras kopa “Dzīpariņi” Brīvdabas muzejā 18. septembrī piedalījās XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku atklāšanas programmā “SVĒTKI ESAM MĒS”. Kaut gan uzstāšanās bija tikai 4 minūtes, visi bija gandarīti par uzticēšanos mums  un iespēju kāpt uz lielās savādo dziesmu un deju svētku skatuves.

Pēc priekšnesuma apmeklējām jauno Dziesmu svētku estrādi un Rīgas Nacionālo zooloģisko dārzu.

Paldies visiem atbalstītājiem: Gulbenes novada domei,  metodiķei Maijai Skopānei, direktorei Laimai Brašei, skolotājām, vecākiem un , protams, pašiem dalībniekiem.

Bija ļoti patīkami saņemt šādu ziņu no vecākiem – ” Tiešam ļoti bērni bija priecīgi par sestdienu, paldies par visu, par to darbu, ko darāt kopā, par jauki izplānoto dienu.  Emīls teica- tās esot bijušas labākas brīvdienas viņa mūžā.”

Mūsu folkloras kopas dalībnieces Agritas Kerijas Medejses uzstāšanos varēja vērot   19. septembrī plkst. 15.00 LTV1 un REplay.lv . Te bija skatāma folkloras programma “Rotā saule, rotā bite”, kuras atslēgas vārdi ir saule, bite(s), medus, rotāšana, gavilēšana, saskaņa, sadarbība, meistarība.

Folkloras kopas “Dzīpariņi” vadītāja Aelita Medejse

RUDENS KROSS LEJASCIEMĀ

22.septembrī rudens kross Lejasciemā. Arī mūsu skola kupli pārstāvēta. Lai veiksmīgi starti!!!

PRETIM ZELTA RUDENIM

20. septembrī 1. un 2.klašu pārgājiens “Pretīm zelta rudenim”. Vērojām, pētījām dabu, apmeklējām bioloģisko saimniecību “Upesbirzuļi”, kurā pabarojām kaziņas un trusīšus. Pastaiga un atpūta svaigā gaisā bija veselīga un jautra. Netraucēja arī sīkais lietutiņš. Kulminācija saimniecībā bija brauciens ar traktorīti… kopumā nostaigājām 6,43 km.

RUDENS KROSS

Kā jau katru gadu, arī šogad skrienam krosu mežā – skrēja visi, gan lieli, gan mazi.

DOD ĶEPU

Sadarbībā ar projektu PuMPuRS un dodkepu.lv, Rankas pamatskolā norisinās projekts “Izmantojot kamanu suņu sporta elementus, jauniešiem mazināt priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas riskus”. Šodien, 3.09., projekta dalībnieki prezentēja savu paveikto projektā.