PASĀKUMI

SKOLAS PAGALMA SVĒTKI

30.maijā svinējām Skolas pagalma svētkus – skolas mācību gada noslēgumu. Šoreiz pasākums bija kopā ar vecākiem. Sveicām Zelta un Sudraba liecību ieguvējus, Skolas Vērtību nesējus un dažādu panākumu ieguvējus konkursos un olimpiādēs. Pasākuma otrajā daļā bija iespēja iepazīties ar skolēnu, vecāku un skolēnu talantiem un vaļaspriekiem – tirdziņš un izstāde. Vēlāk jautri un izglītojoši pavadījām laiku radošajās darbnīcās. Par vislabāko tika atzīta Zupas darbnīca noslēgumā – paldies saimniecītēm par garšīgo zupu…. Pasākumu noslēdza  bērnu mākslas konkursam gatavoto T-kreklu izsole.

Paldies visiem, kas kuplināja pasākumu ar savu klātbūtni…

UZ TIKŠANOS NĀKAMAJĀ MĀCĪBU GADĀ!!!

VAIRĀK FOTO ŠEIT

FINANŠU PRATĪBAS KONKURSS “MANA VĀRDNĪCIŅA”

Finanšu Pratības konkursā ABC “Mana vārdnīciņa” no visas Latvijas 284 finālā iesūtītajiem darbiem, 17 laureātu vidū ir arī mūsu 3.klases Kārlis Aldersons. Ieguldīto darbu un idejas ievēroja arī žūrija un 26. maijā īpašā godināšanas pasākumā Rīgā, kur tika aicināti labākie no labākajiem, Kārlim piešķīra augsto godalgoto 2.vietu. 🥳🥳🥳
Prieks, ka Specbalvas (Ukrainai veltītu piemiņas naudiņu) ieguva arī mūsu Ukrainas mazās meitenes: Kristina Fedutenko, Zlataslava Kaliberda un Polina Čečil. Meitenes aktīvi piedalījās aktivitātēs visa mācību gada garumā un tas nemaz nebija tik viegli.
PALDIES visiem bērniem un viņu vecākiem, kuri piedalījās vārdnīciņu konkursā!

LATVIJAS SKOLAS SOMAS EKSKURSIJAS

25.maijā 4. un 5. klases skolēni devās ekskursijā pa gleznaino Piebalgas pusi. Ar “Skolas somas” atbalstu apmeklējām “Piebalgas porcelāna” ražotni, kur katrs apgleznoja savu biķerīti un redzēja kā top krūzes.
K.Skalbes muzejā, kurš ir viens no 4 Vecpiebalgas muzejiem, uzzinājām, ka Pasaku ķēniņs ir sarakstījis 80 pasakas. Izspēlējām arī pasaku spēli. Vecāki mums palīdzēja, lai būtu vēl interesantāk: Sveču darbnīcā Inešos izgatavojām savu sveci, pabradājām pa Alauksta skaidro ūdeni, uzkāpām Brežģu kalna skatu tornī. Beigās visu savu enerģiju atstājām boulinga zālē. 4.klasei vecāki bija sarūpējuši pārsteigumu-nakšņošanu, nodarbību “Piena ceļš” un pankūku cepšanas ballīti lauku mājās “Kalbakas”. Paldies projektam “Skolas soma” un vecākiem par iespēju aizbraukt šajā ekskursijā.
Saulainajā 24.maija rītā 2.klases skolēni kopā ar vecākiem devās mācību ekskursijā uz Alūksni. Apskatījās ekspozīciju Dabas muzejā, kur iepazina fluorescentos minerālus, sajūsminājās par to dažādo spīdēšanu ultraviolētajā gaismā, putnu daudzveidību, ieklausījās viņu dziesmās. Apmeklēja nodarbību Alūksnes bānīša stacijā, kur veica dažādus uzdevumus – šķiroja “preces”, kā arī kopā ar vecākiem izbaudīja fotoorientēšanos, bija vērīgi un prata nosaukt kļūdas, kas bija filmiņās. Izbrauca arī gabaliņu ar bānīti. Noslēgumā apskatīja Stāmerienas pili. Diena bija patiešām iespaidiem un emocijām bagāta. Visi pierādīja, ka ir nenogurdināmi. Prieks par kopā pavadīto dienu.
23.maijā 1.un 3.klasīte ar “Latvijas Skolas somas” atbalstu devās pārsteidzošā viduslaiku ceļojumā uz Turaidu.
No kā celta Turaidas pils? Vai zināt?
Mēs zinām kā no dīķa tika izrakti māli un pa kādu ceļu, un kā vesti līdz pilij. Kā māls likts veidnēs un kaltēls, lai iznāk labs un stiprs ķieģelis.
Ekskursijā vēl baudījām Gūtmaņalu, Jaunajā Turaidas pilī pārbijāmies no spoka, Baltijas Rotās darinājām piekariņu, uzskāpām daudz torņos!
Ekskursija nebija viegla, tā prasīja pacietību un izturību! Bet kopā mums izdevās! Esam lepni par sevi un bezgala priecīgi!!!
22.maijā Rankas pamatskolas 8.,9. klases skolēni un klašu audzinātājas devās mācību ekskursijā uz Cēsīm, lai izbaudītu teatralizētu programmu “Kas dzīvoja Cēsu pilī?” Jaunieši varēja iejusties bruņinieku un kalponīšu tēlos, dalīties zināšanās par Cēsu pils vēsturi, iepazīt bruņinieku dzīvi 16. gs., pielaikot autentiskās bruņinieku bruņas, kas bija izņēmuma gadījums.
Paldies brīnišķīgajām gidītēm par izglītojošo un atraktīvo pasākumu!
Paldies arī Latvijas Skolas somai.

19.maijā 6. un 7.klase brauca ekskursijā uz Jaunlaicenes muižas muzeju ar “Latvijas skolas somas” atbalstu. Muzejā skolēni piedalījās divās nodarbībās: orientēšanās pils parkā ar uzdevumiem un otrā nodarbība interesantas spēles un blēņas. Atpakaļ ceļā bijām pie Alūksnes ezera, kur skolēni varēja pavadīt brīvo laiku līdz mājupceļam. #LatvijasSkolasSoma #Gulbenesnovads

PULKĀ EIMU, PULKĀ TEKU

Brīvdienās (20.05-21.05.)Cesvainē notika 39.Bērnu un jauniešu folkloras svētki Pulkā eimu, pulkā teku. Ir patiess lepnums un prieks par Rankas pamatskolas folkloras kopu „Dzīpariņi”, jo kopas dalībnieki gan dziedāja kopdziesmu no mūsu pūra Cesvaines pils pagalmā, gan dejoja laureātu koncertā. Sakām paldies arī folkloras kopas vecākiem par atbalstu!

CITI RUDENĪ, MĒS PAVASARĪ…

Šodien, 22.05.,  1.2. un 3.klasē Ražas diena.
No 3 maziem kartupelīšu gabaliņiem, kuri kādreiz bija Miķeļdienas zaķis, izauga šitik!!!
Ko nu lai gardu pagatavo?

MŪZIKAS UN MĀKSLAS DIENA

🎨18.maijā Rankas pamatskolas 1.-4.klases mākslinieku izlase Lizuma pagastā svinēja Gulbenes novada Mūzikas un mākslas dienu!
🎉🎉🎉
Lielu sajūsmu un apbrīnu piedzīvojām Brektes dzimtas mākslinieku mājā- muzejā “Saulieši”, kopā darbojāmies Koka darbnīcā un uzziedinājām burtus.
🌻🌻🌻
Kopā ar mūsu lieliskajiem bērniem bija sk.Linda un Dace, un šīsdienas labākā mamma, kura prot griezt karuseli🎡 super ātrumā ar visiem 12 gribētājiem- Mārīte.❤

SKOLA KATRAM BĒRNAM

28.aprīlī noslēdzās Iekļaujošās izglītības profesionālās pilnveides programma “Skola katram bērnam”. Pusotra gada garumā projektā kopā ar 57 dažādām izglītības jomas komandām no visas Latvijas aktīvi līdzarbojāmies arī mēs.
Šodien prezentējām veikumu par mācību stratēģijām, mācību ekskursiju un projektu metodi, individuālo pieeju izaugsmes domāšanā klases stundās.
Klausītāji atzinīgi novērtēja mūsu skolas darbu, kā īpaši vērtīgu un izdevušos atzīstot Projekta metodi, kurā piedalās ne tikai skolēni, bet arī vecāki.
Paldies manai superīgajai komandai – sk.Aivai, sk.Mārītei, sk.Ingai, direktorei Laimai un Iekļaujošās izglītības koordinātorei Aijai, kā arī visiem Rankas pamatskolas skolotājiem, kuri kopā ar mums ļāvās jaunam izaicinājumam – būt iekļaujošākiem, tolerantākiem, redzīgākiem, dzirdīgākiem un sirdī atvērtākiem, lai dzīvi skolā padarītu labāku.
❤
Projekta koordinātore skolā, sk. Linda

KARJERAS PASĀKUMS GULBENES NOVADA VIDUSSKOLĀ

27.04.2023. Gulbenes vidusskolā notika karjeras dienas, kur 8.kl.un 9.kl. skolēniem bija iespēja uzzināt par Gulbenes novada vidusskolas, Smiltenes tehnikuma, Valmieras tehnikuma, Ogres tehnikuma un Vidzemes tehnoloģiju un dizaina tehnikuma mācību programmām. Klausoties, aktīvi darbojoties skolēni iepazina dažādas nozares un profesijas, lai vēlāk ar tām saistītu savu nākotni.
Paldies Gulbenes novada vidusskola par izglītojošo un interesanto karjeras pasākumu…🤩

BIBLIOTĒKĀ

📚27.aprīlī Rankas pamatskolas 1. un 3.klasīte devās uz Rankas pagasta bibliotēku pie burvīgās bibliotēkas saimnieces Daces.
Uzzinājām, kas dzīvo bibliotēkā (un tie nav 👻), ko tur dara ( tur neēd🍕🍔🎂), ka bibliotēkas galdam ir piecas kājas un, kāpēc bibliotēka ir superīga vieta, kur kļūt gudrākam un uzzināt daudz ko interesantu, jo tur pie sienas ir divi🐶🐶!
Katrs no jaunajiem lasītājiem izvēlējās sevi uzrunājošu grāmatu. 📗📘📕Tagad cītīgi lasīs, bet maija beigās gaidīs bibliotekāri ciemos skolā, lai runātu par izlasīto!

VEDAM DANCI 2023

15.aprīlī Rīgā Latviešu Biedrības namā notika folkloras konkursu fināli, kuros piedalījāmies arī mēs Rankas pamatskolas folkloras kopa „Dzīpariņi”. Tradicionālās dejošanas konkursā „Vedam danci 2023”ar programmu „Tīrgū” ieguvām I pakāpes diplomu. Tradicionālās muzicēšanas konkursā „Klaberjakte 2023” Jānis un Megija ieguva III pakāpes diplomu.🌺🌺🌺

Rankas pamatskolas ukraiņu skolnieki piedalās JA Europe un UNICEF projektā “Uplift Youth”

Junior Achievement Latvia piedāvāja iesaistīt Latvijā dzīvojošos Ukraiņu skolēnus dažādās ar biznesu saistītās aktivitātēs. Šim projektam atsaucāmies arī mēs – Rankas pamatskola, jo tas ne tikai ietver priekštatu par uzņēmējdarbību, bet arī paplašina zināšanas, kultūrizpratni un iepazīstina ar sabiedriskajām un pilsoniskajām aktivitātēm Latvijā, kā arī sasaistās ar karjeras izglītību, kas līdztekus mudina pašvadītai un motivētai izglītībai.

  1. aprīlī sākumsskolēni devās ēnot Ķelmēnu maizes ceptuves ikdienu. Uzzināja kā milti pa caurulēm nonāk abrā, kā top ieraugs, kā maizīte atpūšas “tvaika pirtī”, kā nonāk krāsnī un ko pēc tam maizīte dara tālāk.

Šī diena bija pilna ar maizes saldo smaržu, prieku un arī pacietību, jo maizīti izcept nemaz nav tik viegli.

Paldies “Ķelmēnu” meitenēm par sirdsiltumu, ko izjutām ciemojoties! Paldies par silto un garšīgo cienastu!

Projektā notikušas un paredzētas arī citas aktivitātes.

Uz Rīgu finālam ir nosūtītas “Mana vārdnīciņa”, kuras tapušas kopā ar vecākiem. Ar nepacietību gaidām žūrijas vērtējumu maija beigās.

Vecāko klašu skolēni iesaistās trīs nodarbību ciklā saistībā ar uzņēmējdarbību.

Un, protams, kā gan bez tirgošanās! Katrs interesents gatavojas tirdziņam, kas norisināsies maijā Rankas pamatskolas pagalmā.

Skolotājas Linda un Mārīte

VECĀKU DIENA

30.martā skolā notika Vecāku diena. Iepazīstinājām vecākus ar projektu metodi kā mācību procesa sastāvdaļu. Ar priekšnesumiem priecēja folkloras kopa “Dzīpariņi”, ansamblis un mākslas skolas Rankas klases audzēkņi.

Vecākiem bija iespēja baudīt savu bērnu projektu prezentācijas un arī pašiem iesaistīties projekta tapšanā. jautrās un radošās aktivitātēs pēcpusdiena pagāja ļoti ātri.

Paldies visiem, kas atnāca!!!

VAIRĀK PASĀKUMA FOTO ŠEIT

KONKURSS

Bērnu un jauniešu mākslas darbu konkurss “Latvijas Dziesmu svētku 150 toņi un pustoņi”. Uz 2.kārtu “Vidzemes toņi un pustoņi” izvirzītie darbi. Darbu autori – Arvis Bērziņš, Polina Chechil, Samanta Smutova, Rinalda Antonova, Ieva Ābele

VEDAM DANCI

23. martā Rankā notika Vidzemes augstienes folkloras kopu sarīkojums un tradicionālās dziedāšanas, muzicēšanas, dejošanas konkursu pusfināli. „Dzīpariņi” piedalījās tradicionālo deju konkursā „Vedam danci” , ieguva I pakāpi. Savukārt, muzikantu konkursā „Klaberjakte” ar blokflautu duetu piedalījās Megija un Jānis un arī ieguva I pakāpes diplomu. Abi priekšnesumi tika izvirzīti uz konkursu finālu Rīgā 15. aprīlī.
8 folkloras kopu konkurencē „Dzīpariņiem” I pakāpes diploms. Apsveicam!

KINO

16.02. Rankas kultūras namā 1.-3.klasīte vērojām jauno mākslinieka un rakstnieka M.Putniņa un režisora I.Cimmermaņa animācijas filmu.
Filmiņa bija par goda prātu, atbildību, mērķtiecību, savas dzimtenes mīlestību un svešzemnieku viltību.

VALENTĪNDIENAI…

Sirsniņdienā Sirsnīgas dzejas pēcpusdiena.
5.,6.,7.klases stunda teātra mākslā par draudzību, uzticību un mīlestību.

LEĻĻU TEĀTRĪ…

13.janvārī Rankas kultūras namā 1.-4.klase skatījāmies, dziedājām, kustējāmies un priecājāmies kopā ar leļļu teātri “Tims” viņu izrādē.
Mums priekā mirdzēja actiņas un mūzikas ritmā kustējās kājas un rokas.

ZIEMASSVĒTKU EGLĪTE

Beidzot, pēc aizliegumu perioda, skolā atkal Ziemassvētku eglīte vienotā saimē kopā ar vecākiem… Šogad godinām skolas vērtību nesējus. Neizpaliek arī svētku koncerts. Pēc priekšnesumiem Ziemassvētku tirdziņs, kurā ietirgoto naudiņu ziedosim bērnu slimnīcas labdarības fondam “Eņģeļi pār Latviju”. Vakara gaitā apskatāma mākslas skolas bērnu darbu izstāde un neizpaliek arī rotaļas un dejas.

KĀ SAGAIDĪT CITPLANĒTIETI…

14.decembrī Valmieras drāmas teātrī bijām liecinieki kā sagaidīt citplanetieti.
Nemaz nav tik sarežģīti! Galvenais smaidīt un uzcept pankūkas!
Teātra izrādi skatījās 1.-4.klases skolnieki ar Skolas somas atbalstu. #LatvijasSkolasSoma #Gulbenesnovads

Hour of Code

Decembrī skolas audzēkņi piedalījās starptautiskajā programmēšanas pasākumā “Hour of Code”. Šī pasākuma laikā skolēni no visas pasaules vienas stundas garumā veic aizraujošus programmēšanas uzdevumus.
1. klases skolēni kodu stundā mācīja robotiem atpazīt okeāna iemītniekus un okeānā peldošos atkritumus.
Pēc tam apmācītie roboti šķiroja okeānā atrasto: jūras dzīvnieki (zivis, jūras zvaigznes, delfīni) tika atgriezti okeānā, un atkritumi tika izņemti no okeāna.
Koda stundas 2.-4.klašu skolēni kopā ar Minecraft varoņiem Stīvu un Aleksu ceļoja pa zemūdens pasauli, iepazina okeāna iemītniekus un veidoja savas zemūdens pasaules.
3. klases skolēni Hnatenko Antoņina un Mihailovs Vladislavs mācīja arī robotus.
5. klases skolnieks Babajevs Jevgeņijs ceļoja kopā ar Minecraft varoni Stīvu un Disneja varoni Moanu un ar programmēšanas palīdzību mācīja putnam Purha lidot.
Par piedalīšanos koda stundā skolēni saņems sertifikātus.

MĀCĪBU EKSKURSIJA

29. 11. Rankas pamatskolas skolēni 7.-9. klase devās uz Rīgu , lai noskatītos Valmieras teātra iestudējumu “Cilvēkam vajag suni”. Izrādes biļešu iegādei līdzfinansējums tika gūts no projekta Skolas somas piešķirtajiem līdzekļiem. #LatvijasSkolasSoma #Gulbenesnovads

LATVIJAI 104

17.novembrī svinam Latvijas dzimšanas dienu.

DAUDZ LAIMES, LATVUJA!!!

MĀRTIŅDIENA

10.novembrī Mārtiņdiena… Folkloras kopa “Dzīpariņi” apciemoja budēļu tērpos visas klases un ienesa svētību visur…

MĀCĪBU EKSKURSIJA

31.oktobrī Rankas pamatskolas 1., 2. un 3.klase ar “Latvijas Skolas somas” atbalstu Gulbenes mākslas un vēstures muzejā piedalījās superīgās muzejnodarbībās. Iepazināmies, kas atrodas klētī, kā rodas maize, kas ir divi Jūliji un kāpēc uz cimdiem jāada pūces? Paši tapām par māksliniekiem un izstrādājām savu dizainu, iedvesmojoties no novadnieku darbiem.
Paldies muzeja meitenēm par lielisko un interesanto dienu!

MIĶEĻDIENA

Atdzīvojas dabas materiāli…

SPORTO VISI

29.septembrī skolā sporta diena. Spēkos mērojās gan lielie, gan mazie. 1.-4.klašu grupā uzvaru izcīnīja 3.klases kolektīvs, bet 5.-9.klašu jauktajās komandās pirmie bija Rainera komanda. Apsveicam!!!

BRĀĻIEM KOKARIEM 101

28.septembrī Rankas pamatskolas folkloras kopa “Dzīpariņi” piedalījās pasākumā “Brāļiem Kokariem 101” Ozolkalnā.

ZINĪBU DIENA

UN SKOLA VAR SĀKTIES…. VEIKSMĪGU VISIEM JAUNO MĀCĪBU GADU!!!

BALTICA 2022

Rankas pamatskolas folkloras kopa „Dzīpariņi” 8.,9. jūlijā piedalījās starptautiskajā folkloras festivālā „Baltica 2022”.

Piektdien vairāki bērni apmeklēja mutes harmonikas, koklēšanas un stāstīšanas meistarklases. Izspēlējām spēli „Baltikas  ceļvedis”, iekļuvām to dalībnieku vidū, kas saņēma Latvijas Nacionālā kultūras centra balvu. Klausījāmies, ka muzicē citas folkloras kopas. Izgatavojām savu Siguldas spieķīti, Līvānu stikla medaļu. Vakarā neizpalika arī danči Latviešu biedrības namā.

Sestdienas rīts sākās ar vainagu pīšanu koncertam Latvijas Brīvdabas muzejā. Mūsu uzstāšanoa Vidzemes sētā vēroja diezgan daudz cilvēku . Kopā ar „Ramkas rakstīniem” piedalījāmies folkloras kopu randiņā ar Dricānu folkloras kopu „Bolta Vīšņa” no Rēzeknes novada. Pastaigājāmies pa muzeju, redzējām arī lielāko kokli 2m 10cm garumā un pat dzirdējām kā tā skan!

Paldies visiem, kuri mums palīdzēja nokļūt šajos svētkos!

Folkloras kopas vadītāja Aelita Medejse

NOMETNE

No 1.-5. jūlijam Rankas pamatskolā notika nometne „Spēle”  ar Gulbenes pašvaldības līdzfinansējumu. Nometnes dalībnieki bija no folkloras kopām „Dzīpariņi” un „Ramkas rakstīni”, kuri gatavojās starptautiskajam folkoras festivālam „Baltica 2022”.

Katru dienu tika apspēlēts kāds no folkloras žanriem – stāstīšana, muzicēšana, dziedāšana, dejošana, lietišķā māksla. Dalībnieki piedalījās muzicēšanas meistarklasēs Jaunpiebalgā VKP kopprojekta “Jaunie muzikanti” ietvaros. Te tika sagatvots muzikālais repertuārs 13.08. pasākumam „Izvēlies Piebalgu”, kur bērni uzstāsies kopā ar grupu „Rahu The Fool”.

Veiksmīgi sagatavojām savu programmu fokloras festivālam, kurš sākas jau 6. jūlijā.

Liels paldies Kļaviņu ģimenei, kuri materiāli atbalstīja nometni. Un , protams, paldies visiem dalībniekiem, vecākiem, visiem iesaistītajiem darbiniekiem, Ievai par kokļu aizdošanu, Agritai un Justīnei par muzicēšanas nodarbībām, un visbeidzot saimniecēm par gardajām maltītēm.

Folkloras kopu un nometnes vadītāja  Aelita Medejse

PEPT LIEPĀJĀ

21.maijā Liepājā notika 38. bērnu un jauniešu folkloras festivāls „Pulkā eimu, pulkā teku”. Arī Rankas pamatskolas fokloras kopa „Dzīpariņi” pārstāvēja Vidzemes augstienes novadu kopā ar „Piebaldzēniem” un „Driksnēniem”.

Laiks mūs nelutināja, bet jaunajā „Pūt vējiņi” estrādē mēs jutāmies ļoti labi.

Kā vienmēr mums bija  jāparāda  sava novada programma, kurā bija gan muzikanti, gan dejotāji, gan stāstnieki.

Lauma Kļaviņa piedalījās lielajā kopmuzicēšanas koklētāju ansamblī un  spēlēja 2 Kurzemes puses dančus.

Pie VISC diplomiem  tika Rūta Rudzīte, kura piedalījās tradicionālās dziedāšanas  konkursā „Dziesmu dziedu, kāda bija 2022” un ieguva I pakāpes diplomu un titulu – Dižā dziedātāja. Viņu sagatavoja skolotāja Inguna Bleive.

Tradicionālās muzicēšanas konkursā  „Klaberjakte 2022” startēja Jānis Millers- blokflauta, Ilze Ilzīte Rudzīte- kokle, Lauma Kļaviņa – kokle, visi ieguva II pakāpes diplomus. Sagatavoja skolotāja Aelita Medejse un noderīgus padomus deva 2021. gada Zelta muzikante Agrita Kerija Medejse.

Vēl gaidām rezultātus no tradicionālo deju konkursa „Vedam danci 2022”, kurā piedalījāmies ar deju programmu „Dancotprieks”.

Paldies visiem, kuri palīdzēja mums nokļūt Liepājā!

Tagad ceļš uz starptautisko folkloras festivālu „Baltica 2022” jūlijā Rīgā.

 

Rankas pamatskolas folkloras kopas „Dzīpariņi ” vadītāja Aelita Medejse

 

MĀCĪBU EKSKURSIJAS

30.maijā 3.klases skolēni devās mācību ekskursijā. Pastaiga Sietiņiezī bija dziesmām pilna. Ar Latvijas skolas somas atbalstu apmeklējām Maizes māju Liepas pagastā. Gan sportojām, gan cepām pīrādziņus, gan dziedājām un muzicējām. #LatvijasSkolasSoma #Gulbenesnovads

30.maijā 4.-6.klašu skolēni devās mācību ekskursijā. Ar Latvijas skolas somas atbalstu apmeklēja Drabešu Amatu māju un Āraišu ezerpili.

19.maijā,1. un 2.klase ar “Latvijas skolas somas” atbalstu devās sen gaidītā mācību ekskursijā. Apmeklējām Āraišu ezerpili, Salacgrīvas “Brīvais Vilnis” zivju pārstrādi un jautri pavadījām laiku pie jūras.

16.maijā 7 .klase brauca mācību ekskursijā uz izglītojošo un interaktīvo centru ‘’Dzelzceļš un Tvaiks’’, kas atrodas Gulbenes dzelzceļa stacijā. Ekskursijas vadītājs pastāstīja par redzamajiem eksponātiem ,tā pabijām dažādos vēsturiskos laika posmos , matemātikas, inženierzinību prasmes palīdzēja saprast, kā lokomotīvei ātrāk nokļūt depo, izmantojot pēc iespējas mazāk pārmiju, veikt uzdevumus, lai piekrautu vagonu, iepazītu dzelzceļa profesijas, uzzinātu par lokomotīvju attīstību un pasaulē modernāko un ātrāko vilcienu. Varējām izmēģināt un redzēt, kā darbojas dīzeļdzinējs, trīša mehānisms un izbaudīt daudzas citas aizraujošas aktivitātes. #LatvijasSkolasSoma #Gulbenesnovads

ĢIMENES DIENA

🥰Šodien skolā atzīmējām Ģimenes dienu. Beidzot varējām uzaicināt vecākus un pabūt visi kopā. Priecējām vecākus un sevi ar priekšnesumiem, iesaistījām vecākus radošās aktivitātēs un iemācījām viņiem arī kādu deju. Svētkos piedalījās arī ukraiņu ģimenes, iesaistījās mūsu piedāvātajās aktivitātēs un arī mēs varējām baudīt talantīgu ukraiņu meiteņu priekšnesumus.
Paldies visiem, kas atnāca, baudīja un piedalījās. 🙏
❤️❤️❤️Lai mīlestības pilna un saulaina visiem Ģimenes diena!!!❤️❤️❤️
Visi pasākuma foto un video šeit: https://photos.app.goo.gl/xXCT5isn4zeaANTT8

NETRADICIONĀLĀS MODES SKATE – KONKURSS “KOSMOSS. PLANĒTA. VISUMS

Netradicionālās modes skatē – konkursā “Kosmoss. Planēta. Visums” startējām šogad pirmo reizi. 29. aprīlī bijām uzaicināti uz Špoģu mūzikas un mākslas skolu saņemt pateicību par dalību konkursā. Svinīgajā pasākumā sajutāmies tik īpaši un gaidīti, ka smēlāmies idejas, spēku un drosmi nākošajam gadam…

 

…UN ES IEŠU UN IEŠU

Noslēdzies XV Latvijas bērnu un jauniešu teātra festivāls “…un es iešu un iešu”.

Esam ieguvuši SKATĪTĀJU SIMPĀTIJU BALVU. 😘😘😘

Paldies skolotājām un skolēniem, kas radīja šo mūsu vēstījumu pasaulei.

MĀCĀMIES…

14.aprīlī skolotāju kolektīvs apmeklēja Stāku pamatskolu, kur guvām pieredzi par starpdisciplināro stundu organižēšanu. Paldies kolēģiem Stāku pamatskolā!!!

OLIMPISKĀ DIENA GULBENĒ

100 gadi #sportiņā… Arī mēs 22.04. piedalījāmies Gulbenes novada olimpiskās dienas pasākumā Gulbenē. 🤸‍♀️🤸🤸‍♂️ 1.-3.klašu komanda startēja “Drošie un veiklie” sacensībās, pārējie orientējās pilsētā un pildīja dažādus uzdevumus. Noslēgumā kopīga vingrošana Gulbenes stadionā.

JAU GATAVOJAMIES!

FOLKLORAS KOPAS “DZĪPARIŅI” UN “RAMKAS RAKSTĪNI” IESKANDINA METEŅDIENU

PASĀKUMI INICIATĪVAS LATVIJAS SKOLAS SOMA IETVAROS SEMESTRA NOSLĒGUMĀ

1.semestra noslēgumā ar iniciatīvas Latvijas skolas soma atbalstu baudījām izglītojošas koncertlekcijas, ko piedāvāja SIA Framest Music.

1.-6.klases skolēni pētīja kosmosa noslēpumus  vērojot digitālo koncertlekciju“Kosmosa burvis”.
Koncertlekcijā tika izpildītas Latvijā un pasaulē iemīļotas bērnu dziesmas un skaņdarbi, tika piedāvāti ilustratīvi uztverami, kas palīdzēja apgūt jaunās zināšanas par Saules sistēmu, planētu Zeme un dažādiem notikumiem kosmosa telpā. Skolēniem saprotamā valodā un vizuālajā noformējumā izstāstīja, kas ir Saules sistēma, cik atšķirīgas ir tās planētas, kas ir melnie caurumi, meteorīdi un supernovas.
Skolēni ar lielu aizrautību skatījās un klausījās koncertlekciju, patika, ka dziesmu teksts bija redzams uz ekrāna, jo varēja dziedāt līdz. Interesanti likās vizuālie specefekti. Skolēni pēc koncertlekcijas veica dažādus uzdevumus saistībā ar Saules sistēmu un koncertlekcijā uzzināto.
7.-9.klašu skolēni baudīja interaktīvi veidotu muzikālu programmu “Sprādziens mūzikā”. Šī programma ļāva apgūt populārus deju soļus, dziedāt līdzi pasaulslavenām dziesmām.
Skolēni tika iepazīstināti ar mūzikas attīstību no 1920. līdz 2020.gadam: džeza, blūza, svinga, rock and roll, hipiju, disko, 90-to gadu popkultūras un mūsdienu stiliem. Koncertstāstu papildināja īpaši veidoti video materiāli.
Koncertlekciju vadīja dziedātājs Mikus Abaroniņš un multiinstrumentāliste Arta Abaroniņa.
20.un 21. decembrī visi Rankas pamatskolas skolēni ieskandināja Ziemassvētkus savos klašu kolektīvos. Jauku Ziemassvētku noskaņu radīja  koncertlekcija “Ziemassvētku pasaka”
Jānis Moisejs (dziedātājs), Annija Kopštāle (Latvijas nacionālās operas baletdejotāja) aizveda visus līdzi uz Salatēva namiņu, kurā dzirdējām interesantākās Ziemassvētku pasakas no tādiem autoriem kā Hans Kristeans Andersens, Margarita Stāraste, Brāļi Grimmi un Kārlis Skalbe kā arī izdziedājām kopā skaistākās svētku dziesmas.
Paldies par jauko Ziemasvētku noskaņu SIA Framest Music 🥰

PAVADI BRĪVLAIKU INTERESANTI – IEPRIECINI SEVI UN CITUS ĢIMENES LOCEKĻUS.

INSTRUKCIJA:

AKTIVITĀTES:

TAVS AKTIVITĀŠU PLĀNS

MAZIE STĀSTNIEKI BŪS LIELI…

Šogad neierastos un diezgan sarežģītos apstākļos, kad daļa mācījās skolā, bet daļa mācījās attālināti, pirmo reizi sparīgi un atraktīvi Vidzemes augstienes stāstnieku konkursa pusfinālā “TECI, TECI, VALODIŅA” piedalījās Kārlis Aldersons un Ieva Ābele no 2. klases.  Pieredzējušākajam stāstniekam Artūram Lapiņam (7.klase) šoreiz papildus matemātikas un latviešu valodas tiešsaistēm ar stāstīšanu bija jātiek galā diezgan patstāvīgi.

Radošā darbībā katrs lielāks vai mazāks panākumus summējas vienā veselumā, kas veicina personības izaugsmi. Rankas pamatskola var būt gandarīta par to, ka pie mums mācās uzņēmīgi, radoši un drosmīgi stāstnieki, kuri izrāda savu iniciatīvu, domā kopā ar skolotāju stāstāmos stāstus un smejas par sev aktuāliem jokiem.  Žūrijas pārstāve skolotāja Aiva Suntaža uzteica Mazos stāstniekus par ieguldīto darbu un prieku, ko sagādāja vērtējot viņu sniegumu. Katram no dalībniekiem ir milzīgs potenciāls, enerģija un harizma,  kuru jāattīsta un jāpilnveido arī nākotnē.

Paldies atbalstošajai komandai: sk. Aelitai, sk. Mārītei un direktorei Laimai.

Skolotāja Linda Kukare-Aldersone

VALSTS SVĒTKU IESKAŅA

17.novembrī, ievērojot valstī noteiktos epidemioloģiskos ierobežojumus, tika godināti skolas skolotāji un darbinieki Ina Treiliņa, Linda Kukare Aldersone un Jāzeps Dauksts. Viņi saņēma Rankas pagasta pārvaldes pateicības rakstus par ieguldījumu skolēnu sagatavošanā un veiksmīgā dalībā Valsts nozīmes konkursos, un skolas labiekārtošanā un attīstībā. Apsveicam!!!

“MAIZES MĀJĀ”

7.10. 4.un 5.klase ar programmas Latvijas Skolas soma atbalstu brauca mācību ekskursijā uz Priekuļu novada Liepas pagastu. #LatvijasSkolasSoma #Gulbenesnovads
Ekskursijas diena bija izvēlēta īpaša, jo tā bija saulaina, diezgan silta un daba koši iekrāsojusies rudens krāsās. Šis bija īstais “zelta rudens”.
Vispirms mēs apmeklējām Liepas pagastā dabas objektu “Lielā ellīte” un tad devāmies uz “Maizes māju”.
Mūs tur sagaidīja īsta latvju saimniece, kura mācīja kā gatavot un cept pīrādziņus. Devāmies arī apskatīt lauku mājā īstu maizes krāsni, kur jau bija izcepušies mūsu pirmie gatavotie pīrādziņi.
Dienu pavadījām interesanti, jo kopā ar saimnieci spēlējām spēles, minējām mīklas, dziedājām latviešu tautasdziesmas ar pašu spēlēto skanošo instrumentu pavadījumu un klausījāmies, kā no grauda top maizīte un kā agrāk zemi apstrādāja un izaudzēja graudus.
Visbeidzot mēs arī sēdāmies pie saimes galda klētī un dzērām tēju un baudījām paši savus gatavotos siltos pīrādziņus.

SKOLOTĀJU DIENA

Šogad, kā sveicienu Skolotājiem skolotāju dienā un rudenim, skolēni veidoja mandalas no dabas materiāliem skolas pagalmā.

RUDENS VELTES

23.septembrī 6.un 7.klase devās pārgājienā ‘’Rudens veltes’’. Dzestrais , taču saulītes apspīdētais rīts sagaidīja ar neparedzamām situācijām, kuras kopīgiem spēkiem vajadzēja atrisināt . Dzirdējām nostāstus par dīvainiem kokiem un mājas spokiem. Uzdevumu izpilde  aizveda uz tuvējo z/s ‘’ Upesbirzuļi ’’,kur laipni sagaidīja tās saimnieki , pastāstīja un parādīja saimniecību.

SVĒTKI ESAM MĒS…

Rankas pamatskolas folkloras kopa “Dzīpariņi” Brīvdabas muzejā 18. septembrī piedalījās XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku atklāšanas programmā “SVĒTKI ESAM MĒS”. Kaut gan uzstāšanās bija tikai 4 minūtes, visi bija gandarīti par uzticēšanos mums  un iespēju kāpt uz lielās savādo dziesmu un deju svētku skatuves.

Pēc priekšnesuma apmeklējām jauno Dziesmu svētku estrādi un Rīgas Nacionālo zooloģisko dārzu.

Paldies visiem atbalstītājiem: Gulbenes novada domei,  metodiķei Maijai Skopānei, direktorei Laimai Brašei, skolotājām, vecākiem un , protams, pašiem dalībniekiem.

Bija ļoti patīkami saņemt šādu ziņu no vecākiem – ” Tiešam ļoti bērni bija priecīgi par sestdienu, paldies par visu, par to darbu, ko darāt kopā, par jauki izplānoto dienu.  Emīls teica- tās esot bijušas labākas brīvdienas viņa mūžā.”

Mūsu folkloras kopas dalībnieces Agritas Kerijas Medejses uzstāšanos varēja vērot   19. septembrī plkst. 15.00 LTV1 un REplay.lv . Te bija skatāma folkloras programma “Rotā saule, rotā bite”, kuras atslēgas vārdi ir saule, bite(s), medus, rotāšana, gavilēšana, saskaņa, sadarbība, meistarība.

Folkloras kopas “Dzīpariņi” vadītāja Aelita Medejse

RUDENS KROSS LEJASCIEMĀ

22.septembrī rudens kross Lejasciemā. Arī mūsu skola kupli pārstāvēta. Lai veiksmīgi starti!!!

PRETIM ZELTA RUDENIM

20. septembrī 1. un 2.klašu pārgājiens “Pretīm zelta rudenim”. Vērojām, pētījām dabu, apmeklējām bioloģisko saimniecību “Upesbirzuļi”, kurā pabarojām kaziņas un trusīšus. Pastaiga un atpūta svaigā gaisā bija veselīga un jautra. Netraucēja arī sīkais lietutiņš. Kulminācija saimniecībā bija brauciens ar traktorīti… kopumā nostaigājām 6,43 km.

RUDENS KROSS

Kā jau katru gadu, arī šogad skrienam krosu mežā – skrēja visi, gan lieli, gan mazi.

DOD ĶEPU

Sadarbībā ar projektu PuMPuRS un dodkepu.lv, Rankas pamatskolā norisinās projekts “Izmantojot kamanu suņu sporta elementus, jauniešiem mazināt priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas riskus”. Šodien, 3.09., projekta dalībnieki prezentēja savu paveikto projektā.